תרגום ליידיש

גוטע טאָג!

מתי לאחרונה ראיתם הצגה ביידיש? אם טרם צפיתם באחת, דעו כי ישנו תאטרון יידיש הפועל בתל-אביב ולו קהל לקוחות נאמן! אחרי שתבקרו בהצגה, אתם מוזמנים לקפוץ לתחנה המרכזית בתל-אביב ולעיין במחזה בעותק קשיח בספריית היידיש השוכנת במקום. קראתם נכון, בתחנה המרכזית בתל-אביב.

ייִדִיש, יהודית-גרמנית או "לשון אשכנז", היא שפה יהודית-גרמנית שהתפתחתה כתוצאה מהתיישבותם של יהודים בארצות אשכנז. הדקדוק ואוצר המילים מגיע ברובו מהשפות הגרמאניות אולם היא נכתבת באותיות עבריות. כשלושים אחוזים מן המילים ממקורות עבריים וארמיים (שפת התלמוד), והיתר ממקורות סלאביים ורומאניים. לצד העברית והארמית, יידיש היא אחת משלוש השפות היחידות הנכתבות באותיות עבריות.

היידיש שמשה כשפתם העקרית של היהודים האשכנזים מאז התיישבותם בתחומי גרמניה במאה ה-9, ונותרה כזו עם הגירתם מזרחה של רבים מהם. מסוף המאה ה-18, בעקבות ההשתלבות הגוברת בחברה הכללית, זנחו יהודי מרכז ומערב אירופה את היידיש.

במזרח היבשת לעומת זאת חל תהליך שונה, והשפה חוותה דווקא פריחה תרבותית ונסיונות "תיקון" על-בסיס ניבים מקומיים. בתקופה זו קיבלה השפה את שמה "יידיש", המוכר לנו כיום. מגמת התחדשות זו המשיכה והתקיימה בברית-המועצות, בפולין ובקרב המהגרים היהודים בארצות-הברית עד לאחר מלחמת העולם השנייה. אולם מאורעות כגון השואה, התערות הדור הצעיר ורדיפות סטלין הביאו לקץ הפעילות התרבותית הענפה ביידיש.

בתנועה הציונית שהתבססה בישראל וקידמה את תחיית העברית כלשון הדיבור, הפכה היידיש סמל לגלותיות והוצאה באופן אקטיבי מהשיח.

כיום משמשת היידיש כשפה העקרית בחלקים מסוימים של החברה החרדית, בעיקר אצל חסידים. ניתן עדין לשמוע ידייש בקרב קשישים יוצאי מזרח-אירופה, אך היא הולכת ונעלמת עם השתנות הדורות.

השירותים שאנו מספקים ללקוחותינו בתרגום ליידיש

בשנים האחרונות, עם דעיכתה של היידיש כשפת דיבור,  חלה תפנית בהתייחסות התרבותית ליידיש בישראל. תאטרון היידישפיל, ספריית היידיש בת"א, ואירועי תרבות נוספים הם רק חלק ממגמת פריחה מחודשת של השפה המזמינה קריאה מחדש בטקסטים שמקורם בתרבות יהודי מזרח-אירופה.

כחלק ממגמה זו, אנו בהלנה תרגומים, מעניקים שירותי תרגום מגוונים ליידיש. תוכלו למצוא אצלנו שירותי תרגום עבור צרכים שונים – תרגום כתבי עת ישנים, ספרים מתחדשים, סיפורים אישיים שעלו על הכתב מפי דורות קודמים, מכתבי משפחה, מחזות ועוד. נשמח לעמוד לשרותיכם ולתרגם כל סוג של טקסט לו אתם זקוקים.

תרגום משפטי ליידיש תרגום מסמכים ליידיש תרגום מדעי ליידיש תרגום דחוף ליידיש
תרגום אקדמאי ומאמרים ליידיש תרגום נוטריוני ליידיש תרגום קצר ליידיש תרגום תעודות ליידיש
תרגום אתר אינטרנט ליידיש תרגום שיווקי ליידיש תרגום סימולטני ליידיש תרגום ולוקליזציה ליידיש
תרגום טכני ליידיש תרגום פיננסי ליידיש שירותי תמלול ליידיש תרגום רפואי ליידיש

היתרונות של הלנה תרגומים לתרגום ביידיש

כחלק מאומנות התרגום, נדרש לא רק שינוי של הטקסט משפה אחת לשנייה, אלא ממש מסירה של רוח הדברים. אנו, בהלנה תרגומים מתמחים במלאכה זו ומקפידים על כך מאוד בתרגום טקסטים משפחתיים ותרבותיים, בהם יש לכך חשיבות עצומה. המתרגמים המנוסים שלנו יתרגמו כל סוג של טקסט ויאפשרו לכם ראש שקט בכל הנוגע לאיכותו ודיוקו של הטקסט.

הלנה תרגומים, הפעולת מזה 20 שנה בתחום, צברה נסיון רב בעשורים החולפים ועוסקת בהצלחה רבה בתרגום סוגים שונים של טקסטים לשפות שונות.  חשוב לנו להציע את זמני התגובה המהירים ביותר בתחום, ואנו גמישים לכל סוג של פרויקט.

ברור לנו כי כאשר אתם זקוקים לתרגום אתם מחפשים מענה מהיר, מקצועי ואיכותי.

על-מנת להבטיח עמידה בלוחות זמנים מחמירים, אנו משתמשים בטכנולוגיות החדישות ביותר בתחום התרגום ומשפרים תמידית את יכולות הביצוע שלנו.

כיוון שחשוב לנו שתשארו מרוצים גם לאורך זמן לאחר סיום העבודה אנו מעניקים שלוש שנות אחריות מלאות לתכנים בכל עבודות התרגום שלנו.

אנו מזמינים אתכם לפנות אלינו בהקדם ולקבל את כל הפרטים על עבודות התרגום ליידיש. נדאג להתאים לכם את התרגום המתאים ביותר עבור סוג הטקסט , ונוודא שאתם מרוצים לאורך הדרך ובסיומה.

פנו אלינו עוד היום ונציגנו ישמחו להעניק לכם שירות והצעת מחיר לתרגום יידיש.

 

אולי תאהב גם:

תרגום משפטי

מהו תרגום משפטי

תרגום משפטי הינו אחד מתחומי התרגום הנפוצים ביותר.  כאשר שימת הדגש העיקרית היא על סידור המסמך ומהימנותו.  התרגומים נעשים על ידי מתרגמים מקצועיים אשר מכירים

קרא עוד »
תרגום פיננסי

מהו תרגום פיננסי

העסק שלך בדרך להיפתח לשווקים חדשים בחו"ל? כנראה שתצטרך לתרגם כמה דברים חשובים תרגום פיננסי מאגד בתוכו תחום רחב היקף, אשר מחייב את המתרגם להפגין

קרא עוד »

הלנה תרגומים - שירותי תרגום מקצועיים

"הלנה תרגומים" הינה אחת מחברות התרגומים המובילות בארץ עם שיתופי פעולה רבים בעולם. עם למעלה מחמישים שפות שונות, מתרגמים קבועים ויכולת לבצע תרגומים בכל שפה שהיא, בזכות שיתופי פעולה יוצאי דופן עם חברות בעולם.

צרו עימנו קשר

שירותי תרגום נוספים

דילוג לתוכן