תרגום סימולטני

מהו תרגום סימולטני

תרגום סימולטני הוא תרגום של דיבור בזמן אמת. וודאי יצא לכם לראות לא פעם מנהיגים זרים נואמים בזמן ביקור בישראל או בכנס בינלאומי כלשהו. מכיוון שהם מדברים בשפה שלהם, הנוכחים בכינוס שומעים דרך אוזניות תרגום סימולטני של ההרצאה.

לתרגום סימולטני יש שימוש בכנסים עסקיים, בכנסים מדיניים ובכל התכנסות בה יש צורך בתרגום מיידי של דברי הנואם. על מנת לבצע תרגום כזה כהלכה, יש צורך במתורגמנים המתמחים בסוג זה של תרגום.

מהמתרגם נדרשות יכולות גבוהות ביותר של הבנת השפה ויכולת חשיבה מהירה ותפיסה חדה. מכיוון שהכל מתבצע בזמן אמת, אין למתרגם שהות לחשוב יותר מדיי על התרגום, והוא צריך להגיב במהירות גבוהה. לכן, השליטה בשפה של המתרגם צריכה להיות מושלמת וברמת שפת אם.

מכיוון שתרגום סימולטני הוא תרגום של דיבור, ולא של מסמך כתוב, יש צורך להכיר גם ביטויים ב"סלנג" של שפת המקור, ויש צורך לדעת ולהבין מונחים יום יומיים שנהוגים בשפה שממנה מתבצע התרגום. לשם כך דרושה מיומנות גבוהה ביותר.

מה חשוב בתרגום סימולטני

כפי שצוין, תרגום סימולטני מתבצע בזמן אמת. לכן, אין מקום לטעויות מצד המתרגם. התרגום חייב להיעשות באופן מדויק ובאופן שמשקף גם את כוונת הדובר ורוח הדברים שלו. התרגום הסימולטני אינו יכול להיות "טכני". לא מספיק לדעת להעביר את המלים, אלא צריך בתרגום לתפוס את כוונת הדובר ולהבין מהו המסר ומהי המשמעות העמוקה יותר של דבריו.

לשם כך נדרשת חדות מחשבה גבוהה וגם ניסיון רב בסוג כזה של תרגום. החברה שלנו היא בעלת ניסיון רב בתחום התרגום הסימולטני, ואנו מעסיקים מתרגמים שביכולתם לבצע את התרגום המדויק ביותר גם בתנאי לחץ ובזמן אמת.

כאשר עוסקים בתרגום סימולטני, החשיבות הרבה היותר היא בדיוק ובמהירות. אם המתרגם ישתהה ויצטרך לחשוב על אופן התרגום הנכון של הדברים, הוא יאבד את השטף ועלול לשבש את התוכן הנאמר. לכן מי שעוסק בתרגום סימולטני חייב להיות ברמת ריכוז גבוהה ולדעת לתרגם במהירות רבה מאוד את הדברים. קצב של דיבור שונה מאוד מקצב של קריאת מסמך, והדיבור חייב להיות מתורגם בצורה המדויקת והנאמנה ביותר למקור.

היתרונות שלנו

החברה שלנו היא חברה ותיקה ומנוסה בתחום התרגום הסימולטני ובכל סוגי התרגום האחרים. יש לנו יכולת גמישות רבה, המתבטאת בפתיחות לקבלת פרויקטים של תרגום מכל הסוגים ובכל סדרי הגודל.

כאשר אתם פונים אלינו בבקשה לתרגום סימולטני, אנחנו נתשאל אתכם ונבין את מהות הפרויקט, וכך נוכל להתאים את המתרגמים הטובים ביותר שלנו לצורך ביצוע הפרויקט.

מכיוון שתרגום סימולטני הוא דבר שנערכים אליו מראש, אנחנו נתאם אתכם את לוחות הזמנים כך שתקבלו מענה מלא לצרכים שלכם.

אנחנו גאים בכך שאנו עושים שימוש בטכנולוגיות מתקדמות, גם לצרכי התרגום הסימולטני. אנחנו נשארים מעודכנים עם התפתחות הטכנולוגיה הקשורה לתרגום ומקפידים על כך שאיכות התרגום שאנו מפיקים תהיה גבוהה ואיכותית ביותר.

יש לנו ניסיון של מעל לשני עשורים בביצוע פרויקטים של תרגום בכל סדרי הגודל. כך שכאשר אתם בוחרים לעבוד אתנו, אתם יכולים להיות בטוחים שתקבלו תוצר איכותי ואמין ביותר.

אחד מהיתרונות המובהקים שלנו היא שאנחנו חברה משפחתית שמקפידה על מתן יחס אישי ללקוחות. כל התרגומים שלנו ניתנים עם אחריות לשלוש שנים, ואנחנו זמינים תמיד לכל שאלה או הערה.

אנחנו מזמינים אתכם לפנות אלינו לקבלת פרטים נוספים והצעת מחיר על תרגום סימולטני ועל כל סוגי התרגום האחרים שאנו עוסקים בהם.

שירותי תרגום נוספים

הלנה תרגומים - שירותי תרגום מקצועיים

"הלנה תרגומים" הינה אחת מחברות התרגומים המובילות בארץ עם שיתופי פעולה רבים בעולם. עם למעלה מחמישים שפות שונות, מתרגמים קבועים ויכולת לבצע תרגומים בכל שפה שהיא, בזכות שיתופי פעולה יוצאי דופן עם חברות בעולם.

צרו עימנו קשר

שירותי תרגום נוספים